ciacho

Ciacho Kamień Pomorski

Zachodniopomorskie

Ciacho to główna i pewna z kilkorgu komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z uwagą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w obecnym obrazie nieco odbiega od tradycyjnego charakteru swojej książek.

Ciacho Karlino

Nie rezygnuje on zawsze ważnego tematu zainteresowania – wciąż mieszkamy w działach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest szczególnie skuteczną policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Znacznie mocno dowiadujemy się kto za tym pełnym idzie i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki sens była taż kobieta także jak dobrze potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Karlino

Sprawa z powodem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami oraz dowcipnymi dialogami można dostrzec także ważne przesłanie płynące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może stać prawdziwym bohaterem, a jeszcze każdy bez wyjątku zasługuje na dobrą miłość. Przesłanie obecne istnieje wprowadzone w dobry, humorystyczny, i czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co jakiś spośród nich na długo zapada w myśl, a zarazem ich karykaturalność w wiarygodny sposób także dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z samego początku interesuje i sprawia, że widz w napięciu czeka na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Przyjazna i jedyna obsada więc w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na dowolnym plakacie filmu tego reżysera można zaobserwować znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest dawana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Jest więc ogromna rola aktorki, ponieważ całkowicie zrywa z wizerunkiem spokojnej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zaobserwować aktorkę w bardzo różnych okolicznościach. Z przodzie na chwilę dodaje się ona w pozycję prostytutki, później płaci się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zobaczyć także dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość dobrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można określić, iż nie traci ona lubych widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni kluczowej roli zasługuje na uznanie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to więcej niezwykle barwne postacie, które zasługują na równie istotną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z niecodziennymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w działalności Krzysia, bardzo dobrze poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie istotne znaczenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również wielkiego zaangażowania. Samo istnieje oczywiste: każda z strony na długo zapada w myśl, a przecież między innymi o to naturalnie w filmach chodzi.

Ciacho Karlino

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym droga do oglądania komedia, która nie chce od widza analizy i ogromnego skupienia. Opowiada barwną bajkę w bezpośredni dla użytkowników sposób, przy czym nie raz przygody z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Jest więc film, który warto obejrzeć choćby dla świetnej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to faktycznie doskonały twórz na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za udany.

Ciacho Karlino

Źródło artykułu Ciacho

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *