Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Wolin

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia pozwoli na osiągnięcie wspaniałych efektów nawet przy wielkich brakach zębowych.

Implanty zębowe Koszalin

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Obecnie do możliwości jesteśmy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Koszalin
mosty protetyczne Koszalin
ruchome protezy zębowe Koszalin

Wszystka z obecnych drogi jest bezpośrednie atuty oraz minusy, dlatego warto nauczyć się spośród nimi około przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto dodać je jako najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Pewno żyć owo także kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. Także usunięcie zęba pewno istnieć wynikiem jego zniszczenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto dodać je jako łatwo. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest wielki nacisk na zgryz, więc że towarzyszyć nie tylko do problemów z żuciem, lecz jeszcze do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może trafić również do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

To wtedy, gdy pojawia się brak w łuku zębowym, o jego czemuś warto pomyśleć jak łatwo – lub w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe zaliczane są za najskuteczniejszą metodę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega wtedy na czemuś braku przez wszczepienie implantu w tło dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu umieszcza się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, które potrafią posłużyć nawet na jeszcze 20 lat. Idą na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak samo jak nowe zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do uzupełnienia jednego czy kilku braków. Takie podejście stawia się także w wypadku bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których zakłada się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów jest ich wysoka cena. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od około 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to także popularny rozwiązanie na uzupełnieni brakujących zębów. Są one alternatywę dla ruchomych protez zębowych, ponieważ osadzane są w jamie ustnej na pewne. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego znajduje się specjalne uzupełnienie, najczęściej zbudowane z porcelany, które mocowane istnieje na lokalnych dla braku zębach – w rezultacie jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi istnieć otoczony zębami posiadającymi korzenie – toż rzeczywiście zwane zęby filarowe. Zęby obecne są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy potrzebne istnieje również działanie ich leczenia kanałowego. To minus tej metody, ponieważ często konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po dokonaniu mostu protetycznego jest szczególnie interesujący – jest on niemalże nie do odróżnienia od nowych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów oraz jest bogata – potrafią one dawać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od około 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia opcja to protezy ruchome, na przykład wykonane z akrylu. To tani gotuj na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może robić dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a dodatkowo trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z użyciem specjalnych preparatów Również nie zapewnia ona oczywiście ogromnej moce jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Koszalin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *