poczta kurier

Poczta kurier Ustroń zamów online

Śląskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i większej popularności zakupów online, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty zachęcają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Cieszyn może być dziecinnie proste i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Cieszyn

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to te o niewielkich wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez kuriera sporo ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas oraz swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka kroków, po pierwsze trzeba złożyć zlecenie na kuriera, spakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Cieszyn pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać od nas przesyłkę nawet tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, lub dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Najczęściej czas doręczenia paczki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele przesyłek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z opcji wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Ponadto mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu takiej ilości przesyłek na pewno dostrzeżemy również korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto z naszego mieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza gdypakunki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie niższa aniżeli płatność za każdą z paczek z osobna. Jeśli jesteśmy zmuszeni przesyłać znaczące ilości paczek możemy skorzystać z opcji paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co wtedy, gdy towar który musimy wysłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz dużo waży? Rozsądnym wyjściem będzie nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od wysłania tradycyjnej paczki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę oraz ułatwić kurierowi odebranie. Ze względu na gabaryty przesyłki musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wysokość przesyłki oraz masę musimy doliczyć paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą zmienić swoją masę pod wpływem wilgoci, dlatego rozsądniej jest nie przybliżać się do granicznej masy przesyłki. Dobierając paletę na której wyślemy towar, upewnijmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie może zapewniać właściwego zabezpieczenia i towary na niej mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy okaże się, że paleta nie była sprawna w momencie nadania przesyłki, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z delikatną zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Cieszyn chce żeby wszystkie pakunki były transportowane z uwagą, jednak warto pamiętać, że w czasie transportu nasza paczka może się przewracać a nawet być zgnieciona przez inne paczki.

Następną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Cieszyn odbierając przesyłkę potrzebuje również ten dokument dostać ,więc jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś przybyć. Dlatego powinniśmy myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Cieszyn .

Zobacz również poczta Kurier