Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Barwice

Zachodniopomorskie

Nic właściwie nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie nosi się co dziwić, podczas tej pracy trzeba mieć o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kosmetyki do kąpieli.

Promocja Rossmann Nowogard

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic właściwie nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie nosi się co dziwić, podczas tej pracy trzeba mieć o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kosmetyki do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, iż nie taki diabeł straszny kiedy go malują! Albo inaczej, nie taka duża kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i akcesoriów przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Jaką powinna wynosić najbardziej optymalną temperaturę woda? Najlepiej jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie pewno istnieć za gorąca, a z zmianie powietrze nie winno stanowić dokuczliwie zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, iż nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W które akcesoria się wyposażyć? Na pewno przydatne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do mycia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zostawcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej wystąpić w zasięgu ręki, tak żeby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda posiada już odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Nowogard

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na swoich rękach, tak żeby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać powoli i stopniowo tak żeby się nie przestraszyło, i gdy pupa dziecka będzie bezpiecznie ułożona na dnie wanienki – wyjmij prawą rękę i rozpocznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Świetnie zbiera się wanienka ze stojakiem, bowiem nie angażuje pleców rodziców. Nie powinien się co chwilę schylać i pięknie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, czy takich, którzy zamierzają kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie ma także sporo miejsca, ponieważ stojak jest opracowywany a ważna go złożyć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i radość dziecka, dlatego istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Nowogard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *