Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Trzcińsko-Zdrój zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Filozofia szczupłego zarządzania zarabia na pozycje. Lean Management polecany jest w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z dowolnej dziedziny. W normalnej opinii metoda wiązana z biegiem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie każdych obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Recz zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w danej instytucji wymaga kompleksowych znajomości urządzeń i form, a i wielkiej koleje w środku myślenia kadry zarządzającej. Choć poznanie całej sztuki jest potrzebującym procesem, widoczne efekty motywują do większego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje swoje zaangażowania plus jest znanym przykładem na to, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean montuje się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w języku o lean management podjęło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje treść i pierwszy rozwój tej filozofii, w sprawie chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W tym aparacie wystrzega się dużych inwestycji w narzędzia. W poznaniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych tematów jest konkretnie stała i zarządzana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy prac może robić średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, polecana jest słabsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a jeszcze oszczędzany jest okres pracy inżynierów.
Termin to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa opublikowanych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy zastosowaniu założeń tej sztuki inżynierowie potrzebują o połowę trochę czasu do opracowania nowego produktu. Docelowo są to mocne korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby niezbędne do pracy. Całość myślenia o prac liczy na maksymalnym wykorzystaniu dostępnych materiałów i bieżącym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do obecnej koniunkturze na zbytu. Między innymi spośród ostatniego czynnika Lean management pierwotnie grany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli produkcja po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

By dobrze znać założenia szczupłego zarządzania warto powrócić do korzeni I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła realizować się zaraz po II wojnie światowej. Tłem do napraw był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem metody był inżynier Taichi Ohno, który sprawił System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając inne technologii i urządzenia konieczne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest całkiem dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza uzyskana z naturalnego doświadczenia może dać spodziewane efekty. Wymagał od kadry kierowniczej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), tenże często korzystał z badania pracowników. Słuchał ich pomysłów. Przedstawiał się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To działało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwagi Ohno wskazał kilka typów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie pracowników w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie ogromnej liczbie surowców i półproduktów

System Produkcyjny Toyoty kierował się nie ale na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich rąk i umysłów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na to, by jak prawidłowo wykorzystać potencjał wszystkich zatrudnionych. Spotkania managerów z gośćmi i przestrzeganie ich propozycji to codzienność w stylu lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co zostało dostrzeżone przez zachodnie koncerny, przecież tak naprawdę potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Wynikało to głównie z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący spośród nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego też adaptacja metody na zbycie amerykańskim czy europejskim zaprezentowała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do promocji pojęcia przydałaby się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez naukowców z Instytutu Technologii w Massachusetts. Praca ta powoduje szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z ostatnimi z USA i Europy. Wskazano na główne punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Recz zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W książce badaczy wyszczególniono każde składniki odpowiadające za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Głównym była metoda Just in Time. To prawo, w którym każdy moment produkcji dostarczany jest na godzina dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” produkcji i zmienienia go systemem typu „pull”. System ssący pobiera materiał z starego procesu, właśnie w sezonie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Pozwalało to Toyocie zorganizować produkcję, która nie przesyca rynku. Firma świadczyła tak to, na co akurat był popyt.

Przeprowadzki Recz zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym ważnym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie gromadzono się na budowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie umieszcza się na kilku głównych założeniach:

Cena produktu ocenia z punktu widzenia końcowego użytkownika. To mężczyzna ocenia końcowy materiał i definiuje nadawane mu ceny.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności potrzebnych do wytworzenia produktu. Wszystkie składniki winnym być banalne i dokładnie określone. Producent musi umieć co koncentruje się na całkowity proces, począwszy od momentu zakupu surowców.

Przeprowadzki Recz zadzwoń 666484444

Właśnie wtedy realne oszacowanie kursów jest możliwe.
Ciągły przepływ – ceny w stylu produkcyjnym przechodzą w twórz niezakłócony i wynika to każdej materii począwszy na produktach, oraz na informacji kończąc. W współczesnym kierunku kierowana jest te metoda one-piece-flow, która blokuje wytwarzanie w konkretnych grupach. [1]
System ssący – budowane są tylko niezbędne wielkości i tylko potrzebnych produktów. Małe grupy i wyłącznie na znaczny sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To przyjemna myśl metodyki Lean, sięganie do doskonałości w kierunku filozofii Kaizen, lub te przez wprowadzenie radykalnych zmian.

Jak sektor usługowy korzysta z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego zarządzania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak naprawdę dopiero lata 90. Po wdrożeniach w spółkach produkcyjnych na wszystkim świecie dostrzeżono potencjał śpiący w współczesnej metodzie. Nadmiar, który spowalnia realizację ten jest w każdym sektorze. Pojawił się wpływ na „odchudzenie” firm dostarczających usługi. Warto podkreślić, że wąskie dołączenie do metodyki lean bardzo otacza jej potencjał. Toż nie jest całkiem wyjście na redukcję kosztów. To potężna koncepcja, która powoduje na wielkie wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim nowy sposób myślenia, wokół jakiego powinno funkcjonować całe przedsiębiorstwo. Co ważne, lean menagment w domowych zdaniach zawiera dbałość o doskonałą jakość produktu.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie stosowanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej technologie. Lean nie jest skłonną skrzynką z urządzeniami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga wielkich nowości w agencji i więc na nowym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym polem do wymiany jest więcej nastawienie do wykorzystania zasobów ludzkich. To strategia, która obejmuje się na wykreowaniu pewnej kultury organizacji. Lean umieszcza się na płaskiej hierarchii, duży wpływ kładziony jest na pozycję zespołową i szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza i energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Zamiłowanie do doskonałości i feedback

Zamiłowanie do codziennego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom relacji między kadrą zarządzającą oraz ludźmi. Dbałość o dobrzy feedback ma tutaj wielkie znaczenie. Odpowiedzialność budowana jest głównie na menagerów, którzy odpowiadają za wewnętrzną organizację firmy. Gość natomiast jego termin to najwyższa zaleta firmy. Może być on chroniony dzięki ogólnym integracjom sposobów i robotyzacji procesów. To plan na prowadzenie biznesem, który podejmuje się w każdym sektorze, zarówno w części e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia produktu do odbiorcy zawiera również istotny punkt przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić życia w rynku wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym zapewne stanowić wzięcie z pomocy brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić klimat i siłę osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Te na zbycie narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z sposobem eBay, idą na optymalizację kursów i etapu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają coraz to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To czysty proces, który spośród pewnością będzie utrzymywany w perspektywie. Tylko takie zachowanie do biznesu może zadziałać w powodzeniu wyniku na przesyconym rynku. Nowa forma z zmierzaniem do redukcji kursów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean stosowana w planowaniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w sukcesu większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Recz zadzwoń 666484444

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *