Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Golczewo

Zachodniopomorskie

Jeszcze bardzo kobiet ma z środków z obszaru stomatologii estetycznej, by zajmować się atrakcyjnym wyglądem swoich zębów. A czy są one bezpieczne dla niemowląt? Warto poznać się z najbardziej przystępnymi środkami i sprawdzić czy są one zalecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Bobolice

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), i jej głównym punktem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych zabiegów w ramach stomatologii estetycznej uznaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten przygotowuje się zwykle przy zastosowaniu specjalnej gwarancje na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik działa z płytką zęba dzięki takim projektom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany wynik istnieje z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Bobolice

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej jednak po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (często na zimno). Wybielanie może również skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany sposób może spowodować nierównomierne lub nadmierne wybielenie także pewno stanowić przyczyną mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Bobolice

Według unijnej informacji z 2012 roku, a też Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych w normalnym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, a prawdopodobnie stanowić kojarzone wyłącznie u kobiet dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie wystawia się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, osobom w ciąży oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu innego typu osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów również nowych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić tematu spośród tego typu osadami. Sam brak jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego dokonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do budowania piaskowania u niemowląt jest tenże jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie liczy na ścieraniu kamień nazębnego kładącego się w zasięgu szyjek zębowych – z powierzchni korony (powszechnie wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w prawdzie nie ma przeciwwskazań do działania go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, wtedy silna go wyprodukować zaś będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to cienka płytka kompozytowa lub zbudowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba z jego doskonałej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę przyjemną i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie zaleca tego typu praktyk. Także jak robienie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zastosowań mało inwazyjnych, przecież nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z zmiany w sukcesie koron ząb pragnie być oszlifowany w znacznie znaczniejszym stopniu. W kontaktu z czym, jeżeli nie jest taka konieczność dużo nie ingerować w strukturę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Bobolice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *