Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do publikacji w tamtym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieja kierowania do rzeczy za granicą polskich pracowników jak też obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wycieczki na zajęcie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej kierowanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest idealną formą wysłania człowieka do następnego świecie w kierunku czasowego wykonywania książki w obecnym regionie. Należy przy tym pamiętać, iż w wszelkim stanie w którym pracownik realizuje naszą karierę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w moc dziedzinach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w branży budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do publikacji w Niemczech, przydatne jest uzyskanie wizy Vander Elst. Jest to wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich usług w przyszłym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej substancji może tymczasowo kierować swoich ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na produkcję co było miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i treści na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą delegować swoich ludzi do publikacji w ich świata.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana jest w celu tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do publikacji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zbiera się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie być zawartą umowę o pracę lub zlecenie z Naszym pracodawcą, w związku z obecnym pragnie istnieć zabezpieczony i działać minimum od miesiąca u pracodawcy, który planuje delegować człowieka do publikacji w Niemczech. Musi w związku z obecnym legalnie być na placu Polski, mieć zezwolenie na produkcję. Konieczny jest dokument emitowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w kierunku ubezpieczenia społecznego i co ważne aby wystąpić po te fakty potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa koniec w którym pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych materiałów jest kilka tygodni zaś w sukcesu braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od czasu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten okres jest i niezbędny aby udowodnić, że praca w Niemczech nie jest samym celem zatrudnienia pracownika oraz od razu po zatrudnieniu nie pewnie on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik człowiek jest na zwykłe w Polsce zaś jego działalność za granicą ma cel jedynie tymczasowy zaś w ramach swojej produkcji w Polsce został kierowany do realizowania swoich obowiązków na gruncie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i dawaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową stawkę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we każdych formalnościach i pozytywne kierowanie swoich ludzi do Kariery w Niemczech. Nasza usługę jest kompleksowa – od ekonomicznej oraz mocnej rekrutacji pracowników z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe oraz uwaga w załatwieniu wszystkich potrzebnych w ciągu delegowania pracowników materiałów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa wnioski w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuki u pracodawcy, umowa pracodawcy z marką z różnego państwa UE, pismo od firmy dostarczającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w pozostałych pracach w relacje od wielu czynników, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy również odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy uczestniczący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do publikacji w Niemczech podlega przepisom w dziale płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacje od części i np. ogólna stawka to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy jednak dla branży budowlanej to w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i jedne nazwy do publikacji w jakich pracownicy są delegowani przykładają dużą miarę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla pracownika można wypłacić ale w organizacji ryczałtu czy diety czyli w tryb niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książce oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze płynącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i ponadto Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *